Botoks i zabiegi kosmetyczno-dermatologiczne

Dermatolog

Lekarz dermatolog to pomoc w rozwiązaniu problemów ze skórą

dermatolog

Dermatolog - czym się zajmuje?

Niepokojące znamiona, guzki, brzydki trądzik, rumień, dziwnie wyglądające brodawki, uciążliwy łupież, grzybica czy swędzące zmiany skórne - takie problemy dotyczą wielu z nas i to w każdym okresie naszego życia. Warto wybrać się do lekarza jakim jest dermatolog, który podczas badania przede wszystkim może wykluczyć groźne choroby takie jak tarczyca, nowotwór, alergia, zmiany hormonalne. Nieleczone zmiany mogą prowadzić do groźnych powikłań i w efekcie - długotrwałego i uciążliwego leczenia.

Dermatolog nie gryzie, a badanie nie boli. Po obejrzeniu skóry może wykonać oględziny za pomocą dermatoskopu, może też zlecić badanie krwi i mikrobiologiczne, określić poziom hormonów. Następnie lekarz postawi diagnozę i wdroży odpowiednie leczenie bądź zaproponuje specjalistyczne zabiegi laserowe. Może też nam zalecić np. klejenie żylaków. W przypadku stwierdzenia innych dolegliwości wypisze skierowanie na dalsze badania, które wykona na przykład neurolog prywatnie Warszawa lub immunolog Katowice.

Zabiegi laserowe

Laseroterpia stosowana jest w dermatologii bardzo często do leczenia głównie zakrzepicy żylnej, ale wspomaga też inne terapie chirurgiczne w sposób bezinwazyjny. Wszelkiego rodzaju przebarwienia to nic innego jak tylko plamy powstałe z powodu nagromadzenia się nadmiaru melaniny w jakimś określonym punkcie. Takie plamy tworzą się często w okresie letnim pod wpływem słońca. Nie bez znaczenia mają na nie kobiece zmiany w gospodarce hormonalnej podczas ciąży i stosowania antykoncepcji. Leki na nadciśnienie w połączeniu ze słońcem także tworzą przebarwienia.

Zamykanie naczynek

Twarz, szyja, nogi - czerwone pajączki. Naczyniaki i plamy starcze czy wiotkość skóry. Trądzik różowaty który ciągle nawraca i mamy go już dość. Rumień nie dający się wyleczyć żadnymi maściami. I całe mnóstwo tych płytkich i tych głębszych zmarszczek. Z kruchymi naczynkami zmagają się osoby o skórze suchej, cienkiej i delikatnej. Pod wpływem mrozu, gorąca, wysiłku fizycznego a nawet silnych emocji jak wstyd i złość powstaje wyraźne zaczerwienienie. Takie sytuacje sprawiają, że zaczerwienione obręby skóry utrwalają się i zostają widoczne. Na te wszystkie problemy zawsze może pomóc nam zaradzić dermatolog.

Zabieg laserowego zamykania naczynek jest więc wskazany nie tylko ze względów zdrowotnych, dermatologicznych, ale także - w coraz większym stopniu - estetycznych.

dermatologzabiegi laserowelaseroterpiazabieg laserowego zamykania naczynekneurolog prywatnie Warszawaimmunolog Katowice

Powiązane wpisy

Klejenie żylaków

Klejenie żylaków - nieoperacyjny sposób na ładne nogi

Operacja laserowa nowoczesnym leczeniem

Nowoczesna operacja laserowa, to sposób na powrót do zdrowia